ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2931242
*
nr 293 1242
Spegel
20-tal, H.100
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 januari 2004
kl 12:00:00
- Budhistorik
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:57
*
Spegel
nr 293 1242
Spegel
20-tal, H.100
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 januari 2004 |
- Budhistorik
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:57